кальцієва селітра застосування

Кальцієва селітра (синоніми: нітрат кальцію, азотнокислий кальцій) Са (NO3) 2 - азотне добриво, що відноситься до нітратної групи, що містить 13-15% азоту у вигляді нітрату NO3- (до 14%) і невеликої кількості амонійного азоту NH4 +, а також 26% кальцію у вигляді СаО. Видобувається в результаті нейтралізації 40-48% -й азотної кислоти вапном або крейдою.
Також кальцієву селітру одержують як побічний продукт при виробництві комплексних добрив (нітрофосок) способом азотнокислої обробки фосфатів.
Добриво є дуже гігроскопічним (саме гігроскопічна добриво, за 10-бальною шкалою гігроскопічності набирає 9 балів - кристалічна форма). Цим обумовлені особливі умови її зберігання: в герметичних вологонепроникних мішках. Для зменшення гігроскопічності часто додають гідрофобні добавки (наприклад, парафінистої мазут) в кількості 0,5% від маси солі. Також для поліпшення фізичних властивостей добрива до його концентрованого розчину в процесі виробництва додають 4-7% аміачної селітри. Гранульована кальцієва селітра менш гігроскопічна.
Виробництво кальцієвої селітри як першого синтетичного азотного добрива було налагоджено в Норвегії ще на початку ХХ століття (компанія Hydro Agro, сьогодні - Yara), звідки вона отримала назву «норвезька селітра».
На сьогодні в Україні кальцієва селітра використовується переважно в овочівництві відкритого і закритого грунту, а також в садівництві. В системі фертигації кальцієва сеітра використовується при приготуванні поживних розчинів.