Клонування томата.

Клонування томата.
Чергова стаття присвячена клонування або правильніше сказати продовження вже розпочатої статті під назвою Клонування рослин.

У даній статті буде розглядатися варіант клонування томата. Хочеться сказати, що для клонування, томат це найпростіше рослина, але і тут все ж є кілька нюансів в цій справі.

Перш за все нам потрібно здорова рослина, у якого вже відросли пасинки і зростанням вони приблизно 5-7 см.

 


 

Далі беремо гострий інструмент, в даному випадку це ножиці, але я б рекомендував використовувати лезо, гострий ніж, скальпель або просто банально їх ламати, благо вони на цю справу податливі. Якщо хочете, що б на місці старого пасинка з'явився ще один, то ріжте його під корінь. Якщо не хочете нових пасинків на цьому місці, то ріжте його, але обов'язково залиште не великий пеньок висотою в пару сантиметрів. Якщо ви вибрали спосіб ручного, тобто плануєте ламати їх руками, то це краще робити вранці. Вранці вони дуже добре ламаються.


 

У підсумку ми отримали маленьке рослина, але без коренів. Це легко поправити. Є два варіанта. Перший, якщо ви плануєте висаджувати в грунт або просто вам так звичніше і цікавіше, то ставите його просто в воду. Другий, якщо у вас є під рукою або будинку кубики з мінеральної вати, то можна наситити кубики слабким гідропонним розчином і вставити пасинок або як краще сказати клон прямо в кубик. Для прискорення і надійності корнеобразования клон можна обробити перед тим як встромити в воду або в кубик стимулятором коренеутворення. Найдоступніший на даний момент це Корневин, але чесно сказати якість у нього не дуже. І ще як варіант спеціальним складом на основі індолілмаслянной кислоти.

 

 

Розміщуємо томат на укорінення. Ніяких спец умов для цього не потрібно. В даному випадку просто стакан з водою. Нагадаю, що можна як варіант відразу в кубик мінеральної вати.

 

 

Через деякий час, приблизно через 3-4 дні, з'являється ось така коренева. Як бачимо денце паростка трохи потемніло, скоріше за все це виникло через те, що для зрізання були використані ножиці, але в цьому немає нічого страшного. Тепер цей клон вже можна висаджувати на постійне місце проживання. Або в грунт, або в кубики, попередньо зробивши отвір, що б при посадки не пошкодити коневую.


 

Власне ось так виглядає кінцевий результат. У чому ж перевага такого способу? Так в тому, що вже через 3-4 дні ви отримуєте здорове, бадьорий рослина, яке з насіння отримали б тільки через 3-4 тижні. Таке клонована рослина вже через тиждень зможе цвісти.