Некореневі підгодівлі. Основні помилки! частина 2

Причина третя: доцільність проведення деяких підгодівлі тоді, коли активність кореневої системи з часом згасає. Хороший приклад - класичний метод позакореневого підживлення зернових карбамідом для підвищення вмісту клейковини в зерні.

Причина четверта: потреба рослин в підгодівлі в терміни, коли проведення міжрядних обробок неможливо, наприклад, коли рослини культури досягли висоти, яка не дозволяє провести культивацію з підгодівлею.

Причина п'ята: економія витрат елементів живлення. При внесенні на листя (особливо якщо вегетативний апарат рослини вже добре розвинений) практично виключені непродуктивні втрати добрив. Майже всі потрапляє в рослину.

Отже, що ж виходить? Якщо некореневі підгодівлі такі важливі і зручні, то може бути, варто тільки їх і використовувати?

Помилка друга: тільки некореневі підгодівлі! Це привабливо, звичайно, але, на жаль, неможливо. І головна причина в тому, що потреби рослин в елементах живлення в десятки разів більше тієї кількості, яку ми можемо дати «по листу».

Порівняємо, наприклад, довідкові дані (таблиця 2) по винесенню елементів живлення рослинами з 1 га з тією кількістю елементів, які ми можемо дати при некореневим харчуванні. Для спрощення ми взяли тільки один елемент - фосфор, а в якості добрива найбільш концентроване по фосфору - монокалийфосфат (52% Р2О5).
Отже, скільки ж некореневої підгодівлі потрібно провести в цьому випадку, щоб забезпечити потреби рослин на грунтах з низьким рівнем забезпеченості фосфором? Близько тридцяти! І це тільки за фосфором! А є ще азот, кальцій, сірка та весь список елементів живлення ... Навряд чи знайдеться агроном, який всерйоз розглядатиме такий «план застосування добрив».

Так що ж робити? Є тільки одне розумне рішення цієї проблеми - грамотно поєднувати кореневе і некореневе харчування відповідно до потреб рослини, забезпеченості грунту і особливостей обраної технології вирощування.

З цього випливає, що універсальних рецептів для всіх не буває. Планування мінерального живлення - це дуже відповідальний і складний розрахунок, який повинен проводитися фахівцями на основі аналізу грунту індивідуально для кожного господарства і кожного поля.

Таким чином, дуже важливо точно розрахувати кількість необхідних добрив, правильно вибрати їх форми, способи і строки внесення. Але це ще не все. Важливо пам'ятати - для позакореневих підживлень ми використовуємо досить концентровані розчини хімічних сполук, які активно впливають на рослини. Будь-яка помилка може призвести до порушення фізіологічних процесів, що проходять в рослині, до опіків листя і втрат у врожаї. Саме тому ми не маємо права на такі помилки.
Помилка перша: перевищення допустимих концентрацій робочого розчину. Збільшення витрати робочої рідини на 1 га при обприскуванні веде до надмірного витраті палива і порушення оптимальних строків обробок, затягує терміни проведення операцій. Щоб уникнути цього ми змушені використовувати розчини гранично високої концентрації. Але перевищення цих меж завжди призводить до опіків листя.

Як уникнути цього? Читайте етикетку! Професійні виробники добрив для листових підгодівлі обов'язково пишуть на упаковці не тільки рекомендовані дози добрив на гектар, а й концентрації робочих розчинів або рекомендований витрата робочої рідини на гектар. Якщо не написано - шукайте в довідниках, питайте у професійних консультантів. Не користуйтеся навмання!

Смотрите также: добрива , добриво , мінеральні добрива , добрива купить , ціни добрива , органічні добрива , азотні добрива , добриво це , добрива це , добрива застосування , добриво рослин , добрива купити , калійні добрива , фосфорні добрива , рідке добриво , комплексні добрива , розасоль добриво , добрива україни , сульфат магнію добриво , добрива соняшника , кас добриво , мінеральні добрива ціна , добрива для рослин , сульфат магнію добриво застосування , добрива в україн , розалік добриво , органо мінеральні добрива , хімічні добрива , добрива , добриво добродій , купить мінеральні добрива , мікро добрива , сечовина добриво , карбамід добриво , чистий лист добриво , добрива кукурудзи , мінеральні органічні добрива , мінеральні добрива це , зелені добрива , про добрива , азотны добрива , добрива реферат , фосфатні добрива , добриво екоплант , добрива екоплант , гарне добриво , добриво для картоплі , добрива для картоплі , ціни на добрива , азотни добрива , продажа удобрений , удобрения для сада , калийные удобрения , калий удобрение , калий для томатов , какие удобрения , удобрения +для клубники , удобрения для огурцов , удобрения из помета , рынок г , чем удобрять клубнику , чем удобрять клубнику