Некореневі підгодівлі. Основні помилки! частина 3

Потрібно також враховувати час проведення обробки і погодні умови, тому що у багатьох культур стійкість листкової поверхні до опіків залежить від товщини воскового нальоту, а він максимальний під час спеки і мінімальний після дощів.

Помилка друга: змішування з іншими препаратами. Спокуса велика - заощадити гроші, не робити зайвих проходів обприскувача по полю, провести підгодівлю у вигляді бакової суміші із засобами захисту рослин. Розумне рішення. Але не завжди. На жаль, є винятки. Один із прикладів - на фото 1. Пробірка А - це розчин добрива для позакореневого підживлення (блакитне забарвлення надає міститься в ньому мідь). Пробірка В - розчин фунгіциду з діючою речовиною, фосетілом алюмінію. Цей розчин також прозорий і однорідний. А в пробірці С - суміш цих речовин. Саме там ми бачимо утворення великих конгломератів, фактичне утворення нових хімічних сполук, абсолютно небажаних ні для наших рослин, ні для нашого обприскувача.

На фото 2 - результат додавання листових підгодівлі до розчину гербіцидів. Опік. Селективність дії багатьох гербіцидів обумовлена дуже тонким балансуванням доз і концентрацій між двома «вогнями» - не обпекти рослини і не залишити в живих бур'яни. Іноді додавання до розчину гербіцидів зовсім невеликої кількості іншої речовини порушує цю рівновагу. І не варто потім висувати претензії виробникам хімічних препаратів. Просто, приймаючи рішення про змішування препаратів, потрібно ретельно вивчити таблиці сумісності. Зазвичай такі таблиці можна отримати від самих виробників або від професійних консалтингових компаній.

Помилка третя: неякісне розподіл робочої рідини по поверхні листя. Тому що різні елементи живлення по-різному поводяться всередині рослини. Безліччю експериментів доведено, що всі необхідні рослині елементи живлення в тій чи іншій мірі можуть засвоюватися через листовий апарат. Процес всмоктування поживних речовин, їх розподіл всередині листа і транспортування до інших органів рослини залежить від ступеня мобільності.

Мобільні елементи (азот, фосфор, калій, магній) переміщаються зверху вниз від точки поглинання. Вони можуть рухатися до тих органів рослини, яким вони найбільш потрібні. В основному це нирки, молоде листя і зростаючі коріння. Елементи з низькою мобільністю (мідь, залізо, марганець, бор і кальцій) будуть розподілятися лише вгору від точки попадання на лист (акропетально) і тому, якщо при обприскуванні ми не покрили нижні листки рослини розчином, певні елементи до них не потрапляють.
Помилка четверта: невірний розрахунок дози при стрічковому внесенні. Це питання стає все більш актуальним із зростанням популярності стрічкових обприскувань. Стрічкове внесення (обприскування тільки рядків з молодими рослинами без втрат добрив на обробку грунту в міжряддях) дозволяє розумно економити, особливо на перших етапах розвитку, коли рослини ще невеликі. Але треба ретельно перерахувати дозу і кількість робочої рідини. Тому що, наприклад, якщо наш стрічковий обприскувач покриває робочим розчином тільки третина ширини міжряддя, то івитрат препаратаі розчину треба зменшити втричі. Помилка призведе до серйозних наслідків, нам пріходілосьне разслишатьот фермерів, які держаліврукахрастенія сожогаміналістьях: «Звідки опіки? Я ж видав добрива по 3 кілограми на гектар, як рекомендовано ». Але не подумав, що фактіческіоприснулне гектар, атолькотреть його почистити площі посіву.

Смотрите также: добрива , добриво , мінеральні добрива , добрива купить , ціни добрива , органічні добрива , азотні добрива , добриво це , добрива це , добрива застосування , добриво рослин , добрива купити , калійні добрива , фосфорні добрива , рідке добриво , комплексні добрива , розасоль добриво , добрива україни , сульфат магнію добриво , добрива соняшника , кас добриво , мінеральні добрива ціна , добрива для рослин , сульфат магнію добриво застосування , добрива в україн , розалік добриво , органо мінеральні добрива , хімічні добрива , добрива , добриво добродій , купить мінеральні добрива , мікро добрива , сечовина добриво , карбамід добриво , чистий лист добриво , добрива кукурудзи , мінеральні органічні добрива , мінеральні добрива це , зелені добрива , про добрива , азотны добрива , добрива реферат , фосфатні добрива , добриво екоплант , добрива екоплант , гарне добриво , добриво для картоплі , добрива для картоплі , ціни на добрива , азотни добрива , продажа удобрений , удобрения для сада , калийные удобрения , калий удобрение , калий для томатов , какие удобрения , удобрения +для клубники , удобрения для огурцов , удобрения из помета , рынок г , чем удобрять клубнику , чем удобрять клубнику