Некореневі підгодівлі. Основні помилки! частина 4

Помилка п'ята: помилкове визначення строків внесення. Для кожної рослини характерна відповідна динаміка споживання елементів живлення. При некореневим харчуванні ми не можемо давати «в запас», як це часто роблять при внесенні в грунт, так як тут все, що ми робимо, дуже швидко потрапляє всередину рослини. Тому дуже важливо розуміти, коли рослина найбільш потребує азоті, коли в фосфорі, а коли наступають критичні періоди по забезпеченості мікроелементами. І враховувати це при проведенні листових підгодівлі.

Помилка шоста: «коктейль елементів живлення». Або іншими словами - які добрива застосовувати? Сучасний арсенал добрив для позакореневого підживлення дуже великий. Ці препарати дуже відрізняються за своїм складом, формам діючої речовини і ціною. Не завжди найдорожчий препарат є найякіснішим.
Сучасні добрива для некорневого харчування - це не просто тукосуміш, заправлена мікро- і макроелементами. Для їх виробництва серйозні компанії використовують чисте хімічна сировина.

Перше, на що слід звернути увагу при виборі листового мінерального добрива, це його склад. Прості добрива мають досить бідний хімічний склад, низький ступінь чистоти, досить низьку розчинність і погану змочуваність листової поверхні. Крім того, після їх використання на листках може з'явитися сольовий наліт. Застосування їх виправдано тільки на культурах екстенсивного типу, коли за будь-яких обставин ми не можемо розраховувати на отримання дуже великого врожаю, але все одно повинні забезпечити рослини відповідним елементом.

Не менш важливо знати, в якій формі представлено діючу речовину. Однією з найбільш ефективних є хелатна форма, що забезпечує стабільність в розчині і високу ступінь поглинання рослинами, але є основним компонентом в складі ціни. Іноді замість хелатов використовують дешевшу форму комплексонов (комплексів органічних кислот). Такі сполуки менш стабільні і трохи гірше засвоюються, але в багатьох випадках можуть допомогти відкоригувати харчування рослин. Сучасні розробки - це полімерні хелатні комплекси. Ці речовини практично не втрачають ефективності при обробках при дуже низьких або дуже високих температурах, крім того, високий ступінь чистоти з'єднань забезпечує їх більшу ефективність.

І все ж - як прийняти правильне рішення? Коли, скільки і яких добрив вносити по листу? Відповідь на це питання може дати тільки агрохімічний аналіз тканин рослини. Найчастіше такий аналіз проводять методом мокрого озолення - спалювання органічного речовини концентрованої сірчаної кислотою (фото 2) з подальшим хімічним аналізом по кожному елементу. Результати аналізу порівнюють з довідковими даними по рівням забезпечення кожної культури для даної фази розвитку рослини і на підставі такого порівняння дають рекомендації по підбору добрива для підживлення.

Це робота, яка потребує складного обладнання і високого рівня підготовки фахівців, але альтернативи їй немає. Вносити «всього і багато» - неправильно. Це дуже дорого для економіки підприємства і небезпечно для рослин.

Смотрите также: добрива , добриво , мінеральні добрива , добрива купить , ціни добрива , органічні добрива , азотні добрива , добриво це , добрива це , добрива застосування , добриво рослин , добрива купити , калійні добрива , фосфорні добрива , рідке добриво , комплексні добрива , розасоль добриво , добрива україни , сульфат магнію добриво , добрива соняшника , кас добриво , мінеральні добрива ціна , добрива для рослин , сульфат магнію добриво застосування , добрива в україн , розалік добриво , органо мінеральні добрива , хімічні добрива , добрива , добриво добродій , купить мінеральні добрива , мікро добрива , сечовина добриво , карбамід добриво , чистий лист добриво , добрива кукурудзи , мінеральні органічні добрива , мінеральні добрива це , зелені добрива , про добрива , азотны добрива , добрива реферат , фосфатні добрива , добриво екоплант , добрива екоплант , гарне добриво , добриво для картоплі , добрива для картоплі , ціни на добрива , азотни добрива , продажа удобрений , удобрения для сада , калийные удобрения , калий удобрение , калий для томатов , какие удобрения , удобрения +для клубники , удобрения для огурцов , удобрения из помета , рынок г , чем удобрять клубнику , чем удобрять клубнику