Нертус фотосинтез

Нертус фотосинтез.

Недолік мікроелементів не смертельний для рослин. Однак афоризм Ніцше «Все, що нас не вбиває, робить сильнішими» в рослинному світі не працює. Дефіцит мікроелементів може перетворити життя рослин в жалюгідне існування. Давайте розберемося, чому це відбувається.
До складу рослин входить більше 70 хімічних елементів, які поглинаються рослинами з грунту. Макроелементи (азот, фосфор, калій) споживаються рослинами в значних кількостях і в складі макроудобреній вносяться центнерами на гектар посівів. Мікроелементи (бор, цинк, мідь, марганець і ін.), Навпаки, містяться в рослинах в тисячних частках відсотка. Для підвищення врожайності та якості рослинної продукції буває досить усього 0,5-1,5 кг мікродобрив на гектар.
При цьому виникає питання, чи можна обмежитися внесенням тільки макроудобреній і заощадити на мікродобрив, якщо потреба в них невелика.Біохімія каже, немає. Жоден з елементів живлення рослин не може бути замінений іншим елементом або їх комбінацією. При відсутності або істотний недолік хоча б одного з них, життя рослини різко пригнічується.
Незважаючи на надзвичайно малий вміст мікроелементів в рослинах, роль їх велика. Мікроелементи значно підвищують вироблення хлорофілу і інтенсивність фотосинтезу, активують ферментативний комплекс, покращують дихання рослин і знижують сприйнятливість рослин до хвороб.
Результати наукових експериментів і практичний досвід застосування в Україні показали хорошу чуйність сільгоспкультур до внесення борних і цинкових добрив. Багато агрономи внесення бору включили в технологію вирощування соняшнику, ріпаку та цукрового буряку, а внесення цинку в технологію вирощування кукурудзи. Тому, найбільш затребуваними в рослинництві мікродобривами вважаються борні і цинкові.
Бор (В)
Для рослинного організму бор життєво важливим елементом. Недолік бору викликає глибокі порушення вуглеводного обміну в рослині: спостерігається відмирання точки росту, розлад провідної системи, зменшується постачання коренів вуглеводами. Це призводить до слабкого розвитку кореневої системи і основною причиною захворювання рослин бактеріозом, «гниллю сердечка» у цукрових буряків, паршею на картопляних бульбах. Через розлади провідної системи вуглеводи накопичуються в листі, що не вступаючи в інші частини рослини, і процес фотосинтезу гальмується. При дефіциті бору молоде листя рослин стають світло-зеленими (хлороз), втрачаючи колір від основи листка і до верхівки. Наявний в рослинах бор не здатний перерозподілятися між старими і молодими органами рослин, отже при його нестачі підживлення бором необхідні під час всієї вегетації.
Довгий час основними борними добривами були бура і борна кислота. Їх вносили в грунт або наносили на насіння перед посівом. З огляду на низьку розчинність, використання для позакореневого підживлення бури і борної кислоти не завжди давало бажаний результат.
Зараз на ринку України представлений широкий асортимент борних добрив як у твердій, так і в рідкій препаративної формі. Всі рідкі борні добрива містять від 100 до 150 г л бору, в основному у формі бор-етаноламіну. Добрива для позакореневого підживлення, що містять бор в цій формі, кращими коректорами борного дефіциту. Саме таке мікродобриво в цьому році випустила компанія «Нертус».
Рідке мікродобриво «Нертус Бор» містить 150 г л бору в формі бор-етаноламін і має спеціально підібраний склад. Наявність ад'ювантов (прилипачів) забезпечує ідеальне рівномірний розподіл препарату по листкової поверхні і зводить до мінімуму ризик фітотоксичності. Препарат продається в 10-літрових каністрах, розрахованих на 6,5-10 га посівів (в залежності від норми внесення). «Нертус Бор» рекомендується використовувати для корекції дефіциту бору у соняшнику, кукурудзи, ріпаку, цукрових буряків, зернобобових, плодово-ягідних і овочевих культур.
Цинк (Zn)
Цинк необхідний всім культурам. Він грає важливу роль в білковому, вуглеводному і фосфорному обміні, в біосинтезі вітамінів і ростових речовин, при різкій зміні температур підвищує жаро і морозостійкість рослин.
Сьогодні цинкові добрива представлені біологічно активними формами, хелатами. Більшість присутніх на українському ринку добрив містять цинк у вигляді хелати з ЕДТА. Зустрічається цинк і у вигляді комплексів ОЕДФ, глюконату і цитрату. Зовсім недавно з'явилися добрива на основі амінохелатних комплексів, засвоюваність яких значно вище.
Висока ефективність амінохелатного комплексу, зокрема гліцинат цинку, пояснюється його рухливістю. Гліцинат цинку має найменший розмір молекули з усіх хелатних сполук цинку. Легко проникаючи всередину, гліцинат цинку по флоеме і ксилемі розподіляється по рослині. При цьому амінокислота гліцин не тільки кращим переносником цинку, а й сама включається в цикл синтезу білка. Завдяки своїм унікальним властивостям гліцинат цинку тривалий час використовується в фармакології та ветеринарії. Він незамінний при виробництві вітамінних комплексів і кормових добавок.
Саме тому добриво «Нертус Цинк» містить 120 г л цинку в формі гліцинат цинку. Це висококонцентрований рідке мікродобриво для кукурудзи, зернових, зернобобових, олійних, овочевих і плодово-ягідних культур. 10-літрова каністра «Нертус Цинк» розрахована на 5-12,5 га посівів, а для добрива овочевих культур норма внесення починається від 0,5 л га.
При виборі цинкових добрив дуже важливо не акцентувати увагу тільки на вартості гектарної норми. Тому що ефективність підгодівлі безпосередньо залежить від кількості цинку, що припадає на гектар і від форми його з'єднань.
Здавалося б, простіше нікуди розрахувати, скільки цинку потрапляє на гектар, знаючи вміст цинку в препараті і норму внесення. Однак вміст цинку навіть в рідких добривах у одних виробників зазначено в грамах на літр (г л), у інших у відсотках Для перекладу% в г л необхідно враховувати щільність препарату, яка не завжди вказана на етикетці.
Яке добриво вигідніше купити?
Давайте порівняємо два рідких цинкових мікродобрива. Добриво А містить 120 г л цинку. Добриво Б 3% цинку. Норма внесення однакова 1,5 л га.
Будемо вважати, що у обох продуктів однакова щільність 1,2 г см3. Це означає, що 1 літр добрива важити 1 кг 200 грам. Тепер порахуємо, скільки грамів цинку отримає 1 гектар посівів після внесення.
З добривом А все зрозуміло: 120 г 1,5 180 г га.
З добривом Б складніше. Перерахуємо відсотки в грами.
1 літр добрива Б важить 1 кг 200 грам. 1% дорівнює 12 г, 3% 36 г. При нормі внесення 1,5 л га рослини отримають 36 г 1,5 54 г га.
Висновок: Добриво А дає рослинам в 3 рази більше цинку, ніж добриво Б (180 г проти 54 г).
Не упускайте з виду цю особливість, шукайте інформацію про щільність рідких добрив на етикетках, вимагайте сертифікати у виробників, і, озброївшись калькулятором, дізнавайтеся, скільки цинку реально отримають ваші рослини. Адже рентабельність вирощування культурних рослин безпосередньо пов'язана з використанням якісних добрив.
Більше про мікродобрив «Нертус Бор» та «Нертус Цинк» можна дізнатися.

Нертус фотосинтез.