Як підібрати оптимальну для ваших грунтів дискову борону

Сезон грунту в розпалі, вам потрібно підібрати оптимальну для ваших грунтів дискову борону. На що звернути увагу при виборі? Які борони бувають? Дискові борони призначені для передпосівної підготовки ґрунту, лущення стерні, оброблення пласта багаторічних трав, підготовки грунту після збирання просапних та зернових культур, весняного боронування, мульчування. В технології мінімального обробітку ґрунту борони підвищують родючість, відновлюють природний гумусний шар. При цьому значно знижуються витрати на обробіток сільськогосподарських культур. Дискові борони можна розділити на два типи. Перший секційні дискові борони старої конструкції. Диски у них встановлені на одному валу і зібрані в так звану «батарею».

Плюс таких агрегатів їх вартість. А мінус складність обслуговування і підвищену намотування рослинних залишків на вал. Другий вид дискові борони на індивідуальній стійці, так звані дискатори. У таких моделях у кожного диска власна стійка, на якій він кріпиться. Такі борони хоч і дорожче секційних, але при цьому більш зручні в ремонті. Крім того, вони якісно обробляють грунт, тому що менше забиваються рослинними залишками. Поговоримо про другий вид борін більш докладно. Середня модель дискової борони на індивідуальній стійці може мати 2, 3 або 4 ряди дисків. Плюси у всіх свої. На дворядних боронах при розстановці робочих органів кроком 270 мм, з відстанню між рядами 800 мм, знаряддя не забивається при більшій кількості пожнивних залишків. При цьому ширина захвату і продуктивність великі. Чотирирядні борони в порівнянні з трирядними, скорочують кількість проходів обробки грунту в 2-3 рази. Це відбувається за рахунок того, що вони одночасно розпушують, кришать грунт, подрібнюють рослинні залишки, вирівнюють рельєф. Такі борони якісніше, ніж дворядні працюють на важких грунтах. Трьохрядні борони вимагають менше тягового зусилля в порівнянні з чотирирядними, завдяки цьому трактор агрегатується з дисковою бороною більшої ширини захвату.

Трирядна модель поєднує в собі переваги дворядної та чотирирядною борони. У неї збільшена ширина захоплення і продуктивність, при цьому вона якісно обробляє грунт при меншій кількості проходів. Важливо при виборі борони приділити увагу шлейф-катку, який стоїть на бороні. За способом кріплення до рами борони, шлейф-катки ділять на катки «вільного» кріплення і опорні. Другі забезпечують контроль глибини обробки грунту і її рівномірність по всій довжині знаряддя, а також дроблять грудки грунту, вирівнюють ґрунт. «Вільний» каток коштує дешевше, але і функції у нього обмежені: він вирівнює грунт і дробить грудки грунту. Наступний важливий при виборі пункт рама. Вона може бути складаються і не складається. Перша дозволяє пересуватися по дорогах загального користування згідно з ПДР. Другий варіант менше за вартістю і підійде тим, хто не планує переміщати такі борони по дорогах загального користування. Потрібно важливо звернути увагу на кріплення робочого органу до рами.

Борона може бути оснащена звичайною або змащувати стійкою. Змащуємо стійка оснащена гвинтовий канавкою, в яку через маслянку запресовується мастило. Надалі при роботі в агресивному середовищі (пісок, пил, опади, температура), стійка не «прикипають» до рами і можна вільно змінювати кут атаки робочого органу. При ремонті стійка вільно знімається з рами. Перша, тобто звичайна стійка, після тривалого використання в агресивних середовищах може вже і не повернутися в кріпленні рами. Якщо вам необхідно буде її зняти, доведеться витратити чимало часу на цей процес. Однак, деякі виставляють один кут атаки борін і надалі його вже не міняють. А значить, і платити за зайву опцію не потрібно. Продуктовий портфель Групи Компаній Белагро складений так, що борону можна підібрати абсолютно під будь-який трактор і будь-які призначення. Яскравим прикладом служать борони Solar Fields. Цей виробник представляє дуже широкий модельний ряд, що дозволяє поетапно зібрати борону в необхідної комплектації. Вони ж роблять трьохрядні борони, які мало у кого ще можна знайти