Якщо удобрювати - то правильно! частина 1

Якщо удобрювати - то правильно!

«Як удобрювати? Простіше простого, були б самі добрива! », - Скаже вам будь-який агроном. Але якщо намагатися зробити це правильно, тобто з максимальною ефективністю, без шкоди якості продукції та ін. - То добриво виявиться дуже складною справою, в якому треба врахувати безліч параметрів ... Про це розповідає відомий фахівець.

Добрива сьогодні застосовують все. Органічні, мінеральні, прості, складні, спеціальні - все залежить від технології виробництва, товщини гаманця і компетенції агронома. Попит на продовольство зростає, аграрний бізнес стає все більш рентабельним, і виробники готові інвестувати в технології, в тому числі і в мінеральне живлення.

При всіх перевагах органічних добрив їх просто не може бути достатньо для забезпечення постійного зростання виробництва продукції, і тому професійні виробники в основному працюють з мінеральними добривами. Про них і поговоримо.

І для початку потрібно визначитися з поняттям: «забезпечення потреб рослин у мінеральному живленні». Що це таке?

Є багато визначень даного поняття. Але суть їх всіх зводиться до одного: для того щоб правильно забезпечити рослини елементами живлення, потрібно знайти відповіді на чотири питання: 1 - Скільки елементів живлення? 2 - У вигляді яких добрив? 3 - Коли внести? 4 - Як внести?

Почнемо з першого питання. Елементи живлення прийнято ділити на макро-, мезо- та мікроелементи (виходячи зі змісту їхніх в рослині). Сюди не включають такі важливі компоненти харчування рослин, як вуглець, водень, кисень, оскільки рослина їх засвоює з атмосфери і грунту самостійно, і (за рідкісним винятком в тепличних технологіях) про додаткове внесення їх як елементів живлення мови не йде. А от всі інші, як правило, доводиться вносити у вигляді добрив.

Отже, щоб планувати це внесення, потрібно визначитися - скільки кожного елемента потрібно нашим рослинам?

Всі приймають ці рішення по-різному.

Версія перша: «Всього і побільше!». Цей підхід був дуже популярний в епоху дешевих добрив, а також він досі спостерігається в господарствах, що мають постійну фінансову підтримку або від держави, або від інвестора. Підхід цей настільки ж простий, як і помилковий. Для того щоб правильно забезпечувати рослини елементами живлення, потрібно давати їм цих елементів рівно стільки, скільки потрібно.

Багато років тому вчені сформулювали п'ять основних законів землеробства. Один з них - закон оптимуму - говорить: «Найвищий урожай досягається не при максимальному значенні будь-якого з факторів, а при оптимальному».

Для того щоб наочно показати це, ми провели нескладний експеримент - виростили розсаду капусти в торф'яному субстраті на п'яти фонах мінерального живлення: 1 - без добрив, 2 - з внесенням 50% від розрахункової дози добрив для даної технології, 3 - 100%, 4 - 150% і 5 - з внесенням 300% від розрахункової дози.

Смотрите также: добрива , добриво , мінеральні добрива , добрива купить , ціни добрива , органічні добрива , азотні добрива , добриво це , добрива це , добрива застосування , добриво рослин , добрива купити , калійні добрива , фосфорні добрива , рідке добриво , комплексні добрива , розасоль добриво , добрива україни , сульфат магнію добриво , добрива соняшника , кас добриво , мінеральні добрива ціна , добрива для рослин , сульфат магнію добриво застосування , добрива в україн , розалік добриво , органо мінеральні добрива , хімічні добрива , добрива , добриво добродій , купить мінеральні добрива , мікро добрива , сечовина добриво , карбамід добриво , чистий лист добриво , добрива кукурудзи , мінеральні органічні добрива , мінеральні добрива це , зелені добрива , про добрива , азотны добрива , добрива реферат , фосфатні добрива , добриво екоплант , добрива екоплант , гарне добриво , добриво для картоплі , добрива для картоплі , ціни на добрива , азотни добрива , продажа удобрений , удобрения для сада , калийные удобрения , калий удобрение , калий для томатов , какие удобрения , удобрения +для клубники , удобрения для огурцов , удобрения из помета , рынок г , чем удобрять клубнику , чем удобрять клубнику