Якщо удобрювати - то правильно! частина 2

Оптимальна доза розраховувалася за результатами аналізу субстрату з урахуванням потреби культури розрахунково-нормативним методом. На фотографії добре видно, що спочатку збільшення доз добрив веде до прискорення зростання і розвитку культури, після досягнення оптимального рівня подальше збільшення доз добрива вже не дає позитивного ефекту, а ще більш високі дози викликають вже пригнічення рослин і токсикоз.

Агрономи, які працювали на заході радянських часів, нерідко мали можливість спостерігати цей ефект. У ті роки добрива часто «зберігали» прямо в поле насипом, купами, і на наступний рік місця зберігання добрив було видно на полі - млявими плямами голої землі, на яких кілька років нічого не росло. Тому що надлишок елементів живлення може бути настільки ж шкідливий для рослин, як і недолік.

Отже, метод «всього і побільше» не піде!

Є й друга версія: «Як в книжці написано».

У книжках пишуть. Особливо точні цифри рекомендованих доз добрив називаються в книгах, написаних людьми, далекими від агрохімічної науки. Фахівці добре знають, що немає і не може бути єдиної оптимальної дози внесення елемента живлення для всіх полів, усіх кліматичних зон і всіх технологій. По-перше, тому що потреба в харчуванні строго залежить від величини запланованого врожаю. Точно так же, як і в тваринництві, і в громадському харчуванні - чим більше ротів нам потрібно нагодувати, тим більше продуктів треба запасти. По-друге, тому що грунт, на щастя, не безплідна, вона містить всі елементи живлення в тій або іншій кількості. І до нашого незручності, кожне поле забезпечено кожним елементом харчування по-різному.

На наведеній картограми добре видно, як різняться по забезпеченості обмінним калієм поля навіть в одному господарстві. Подібні картограми повинні бути у кожного агронома, як мінімум, по кожному макроелементів. Звичайно ж, потреба в додатковому внесенні цих елементів для різних полів не може бути однаковою.

Так що вносити «як в книжці написано» - теж неправильно. І з тієї ж причини, відвідуючи Дні поля і спостерігаючи дійсно видатні врожаї, досягнуті професіоналами, безглуздо на коліні записувати в блокнот - скільки і яких добрив вони внесли. Як правило, такий високий урожай досягають ті, хто не копіює чужий досвід наосліп, а знаходить свої рішення, оптимальні для свого поля.

Третя версія: «вкажемо за зовнішніми ознаками». Любителі такого підходу азартно колекціонують альбоми з зовнішніми ознаками голодування рослин з різних елементів живлення, ретельно розбираючи відмінності межжілковий пожовтіння від музичного пожовтіння при дефіциті ... Заняття це настільки ж захоплююче, як і марне в практичному застосуванні. По-перше, тому що зовнішні ознаки дефіцитів різних елементів живлення можуть бути схожі між собою і схожі з проявами грибних, бактеріальних і вірусних хвороб. І, по-друге, тому що зовнішні ознаки проявляються тоді, коли дефіцит став вже критичним.

Візьмемо, наприклад, дуже характерна ознака прояви кальцієвого голодування на томаті - верхова гниль. Дійсно, можна безпомилково визначити, що рослинам не вистачає кальцію. Ось тільки, коли наші томати вже вкрилися такими плямами, кальцій вносити вже пізно - врожай безповоротно втрачений.

Аналогічна ситуація з дефіцитом бору на цукровому буряку - дочекайтеся характерного для цієї проблеми загнивання сердечка, і борні підгодівлі вже не знадобляться. Виправити вже нічого не можна буде.

Тому і метод «розберемося за зовнішніми ознаками» для професіоналів неприйнятний.

Смотрите также: добрива , добриво , мінеральні добрива , добрива купить , ціни добрива , органічні добрива , азотні добрива , добриво це , добрива це , добрива застосування , добриво рослин , добрива купити , калійні добрива , фосфорні добрива , рідке добриво , комплексні добрива , розасоль добриво , добрива україни , сульфат магнію добриво , добрива соняшника , кас добриво , мінеральні добрива ціна , добрива для рослин , сульфат магнію добриво застосування , добрива в україн , розалік добриво , органо мінеральні добрива , хімічні добрива , добрива , добриво добродій , купить мінеральні добрива , мікро добрива , сечовина добриво , карбамід добриво , чистий лист добриво , добрива кукурудзи , мінеральні органічні добрива , мінеральні добрива це , зелені добрива , про добрива , азотны добрива , добрива реферат , фосфатні добрива , добриво екоплант , добрива екоплант , гарне добриво , добриво для картоплі , добрива для картоплі , ціни на добрива , азотни добрива , продажа удобрений , удобрения для сада , калийные удобрения , калий удобрение , калий для томатов , какие удобрения , удобрения +для клубники , удобрения для огурцов , удобрения из помета , рынок г , чем удобрять клубнику , чем удобрять клубнику