Якщо удобрювати - то правильно! частина 4

Склад реактивів для приготування витяжки різний в залежності від типу грунту. Кожному типу грунтів в кожному регіоні відповідає свій метод аналізу (по Чирикова, по Мачигіним, по Кірсанова і т. Д.). І тому настільки ж безглуздо проводити аналіз нашого грунту в лабораторії Німеччини або Австралії, як і везти їх зразки ґрунтів на аналіз в лабораторії Росії або України. Коректно не зроблять в будь-якому випадку. Немає ні відповідних реактивів, ні знання відповідних методик. Всі згодні? Ні не все. Категорично не хочуть погоджуватися з цим люди, які живуть за принципом «немає пророка в своїй вітчизні». Це ж так престижно - мати на своєму столі аналіз грунту на бланку європейської лабораторії. Тут хочеться порадити робити аналізи двічі: один раз - «для престижу», а другий - для того, щоб все-таки зробити точний розрахунок.

І ще є категорія громадян, щиро недолюблюють Мачигіна, Чирикова та інших авторів методик, прийнятих для наших грунтів. Це деякі надмірно азартні продавці добрив. Їм набагато ближче метод Ольсена, для наших грунтів абсолютно неадекватний, але завжди показує набагато меншу забезпеченість грунтів елементами живлення, ніж ГОСТовскіе методи (а значить і велику потребу в добривах). Був би живий старий Ольсен - він би особисто повстав проти подібних маніпуляцій, по суті дискредитують добре ім'я великого хіміка.

І тому читайте результати аналізів уважно, звертайте увагу на рядки, де вказані методи проведення аналізів та ДСТУ, і не довіряйте висновкам, де таку інформацію забувають згадати.

Говорячи про проблеми коректності проведення аналізів ґрунту, варто відзначити - точний аналіз починається з правильного відбору проб. І в цьому питанні на сьогодні порядку немає. Не будемо зупинятися на елементарному нехлюйство, коли директор доручив агроному, агроном доручив бригадиру, а бригадир передоручив працівнику, який пішов в лісосмугу, накопав два відра землі, та й наробив два десятка пакетиків так званих «проб грунту». Розуміючи ціну питання, більшість керівників таких випадків вже не допускають. Розглянемо приклади системних порушень правил відбору проб.

Перше порушення - відбір лопатами. Лопата має форму, близьку до трикутника, і тому при відборі виходить нерівномірна представленість в зразку верхніх і нижніх горизонтів.

Тому для відбору зразків ґрунту потрібно використовувати спеціальний бур, що дозволяє брати зразки на задану глибину рівномірно по всім горизонтів.

Друге порушення - глибина відбору. Для аналізу повинна відбиратися грунт із зони найбільш активного розвитку кореневої системи. Для класичних технологій вирощування польових і овочевих культур це орний шар (25 - 35 см в залежності від глибини оранки). Але, наприклад, при технології No-till коренева система формується в більш верхніх шарах грунту, і відбір проб роблять з глибини 15 см.

Для садів і виноградників, навпаки, застосовують відбір до глибини 100 і навіть 150 см, для чого спеціальними бурами свердлять свердловини і відбирають зразки ґрунту пошарово (0 - 20, 20 - 40, 40 - 60 см і т. Д.).

Третє - порушення нормативу площі ділянки для відбору усередненої проби. Кожен раз, втикаючи в грунт бур і виймаючи його звідти, ми отримуємо не пробу грунту, а зразок. Зразок можна аналізувати, бо він може бути нетиповим для всієї ділянки. Тому з кожної ділянки відбирають кілька зразків, змішуючи їх, усредняя і формуючи, таким чином, усереднену пробу. Але і усереднена проба формується не просто з поля. Поле - поняття відносне: у Бельгії і 20 га теж поле, а в Астраханській області доводилося працювати і на полях в 1500 га.

Смотрите также: добрива , добриво , мінеральні добрива , добрива купить , ціни добрива , органічні добрива , азотні добрива , добриво це , добрива це , добрива застосування , добриво рослин , добрива купити , калійні добрива , фосфорні добрива , рідке добриво , комплексні добрива , розасоль добриво , добрива україни , сульфат магнію добриво , добрива соняшника , кас добриво , мінеральні добрива ціна , добрива для рослин , сульфат магнію добриво застосування , добрива в україн , розалік добриво , органо мінеральні добрива , хімічні добрива , добрива , добриво добродій , купить мінеральні добрива , мікро добрива , сечовина добриво , карбамід добриво , чистий лист добриво , добрива кукурудзи , мінеральні органічні добрива , мінеральні добрива це , зелені добрива , про добрива , азотны добрива , добрива реферат , фосфатні добрива , добриво екоплант , добрива екоплант , гарне добриво , добриво для картоплі , добрива для картоплі , ціни на добрива , азотни добрива , продажа удобрений , удобрения для сада , калийные удобрения , калий удобрение , калий для томатов , какие удобрения , удобрения +для клубники , удобрения для огурцов , удобрения из помета , рынок г , чем удобрять клубнику , чем удобрять клубнику