Якщо удобрювати - то правильно! частина 5

Агрохіміками розроблені нормативи розміру ділянок і кількості зразків для формування усередненої проби. Для польових культур на рівній місцевості одна усереднена проба відбирається з 30 га, на пересіченій місцевості окремо відбираються зразки в зниженнях рельєфу і на схилах, для зрошуваних культур норма відбору - одна проба з 10 га, для овочів на крапельному зрошенні - з 2,5 - 3 га. Ці нормативи безпосередньо пов'язані з ціною похибки для культур різного ступеня інтенсивності. Недобір 10% врожаю овочів на крапельному зрошенні призведе до втрат грошей, тисячократно перевищує вартість проведення аналізу зайвих десяти зразків. І тому якщо можна зрозуміти тих, хто перестраховується і відбирає проби гущі рекомендованого, то зовсім складно зрозуміти того, хто привозить в лабораторію один зразок з 200-гектарної поля і просить розрахувати йому мінеральне живлення для трьох культур відразу.

Четверте порушення - несвоєчасне відбір проб. У практиці аналітичної роботи доводиться дуже часто стикатися з подібною проблемою. І в зв'язку з цим хочеться виділити ступінь грубості таких порушень.

1 - відбір проб за тиждень до пропонованого внесення добрив. Це найменше з порушень. Тому що при цьому лабораторія все-таки може коректно провести аналіз, дати рекомендації щодо застосування добрив, але ось часу для виконання рекомендацій у господарства буде в обріз (добрива-то ще потрібно купити, доставити в господарство і т. Д.). Тому краще не зволікати з цим питанням і відбирати зразки відразу після збирання попередника.

2 - відбір проб після оранки. Це більш неприємна ситуація. Аналіз грунту в такому випадку провести нескладно, але от робити розрахунок мінерального живлення вже складніше. Для більшості класичних технологій вирощування сільгоспкультур внесення основних кількостей фосфору і калію можливо в першу чергу під оранку, і при високій потребі культур в даних елементах дуже складно шукати способи їх внесення, коли оранка вже проведена.

3 - відбір проб після внесення мінеральних чи органічних добрив. Це вже зовсім погано. У цьому випадку в відбирається грунт потрапляють частинки нерастворившихся добрив, які можуть сильно спотворити результати аналізу, а значить, і розрахунки потреби в добривах. У таких випадках навряд чи варто проводити аналіз взагалі.

І тому ще раз домовимося: оптимальний час для відбору проб - відразу після збирання попередника. До або після дискування, але дуже бажано до оранки, тому що частина добрив саме до оранки та вноситься (крім вирощування на крапельному зрошенні, де основні кількості елементів живлення вносяться з поливної водою).

Смотрите также: добрива , добриво , мінеральні добрива , добрива купить , ціни добрива , органічні добрива , азотні добрива , добриво це , добрива це , добрива застосування , добриво рослин , добрива купити , калійні добрива , фосфорні добрива , рідке добриво , комплексні добрива , розасоль добриво , добрива україни , сульфат магнію добриво , добрива соняшника , кас добриво , мінеральні добрива ціна , добрива для рослин , сульфат магнію добриво застосування , добрива в україн , розалік добриво , органо мінеральні добрива , хімічні добрива , добрива , добриво добродій , купить мінеральні добрива , мікро добрива , сечовина добриво , карбамід добриво , чистий лист добриво , добрива кукурудзи , мінеральні органічні добрива , мінеральні добрива це , зелені добрива , про добрива , азотны добрива , добрива реферат , фосфатні добрива , добриво екоплант , добрива екоплант , гарне добриво , добриво для картоплі , добрива для картоплі , ціни на добрива , азотни добрива , продажа удобрений , удобрения для сада , калийные удобрения , калий удобрение , калий для томатов , какие удобрения , удобрения +для клубники , удобрения для огурцов , удобрения из помета , рынок г , чем удобрять клубнику , чем удобрять клубнику